مزرعه یا فارم (Farm) اصطلاحی است که برای مجموعه دستگاه هایی که با رعایت استاندارد های نگه داری دستگاه های ماینر در یک مکان در حال استخراج ارز دیجیتال یا ماینینگ هستند گفته می شود.

مزرعه یا فارم (Farm) ماینینگ و استخراج ارز دیجیتال چیست؟

یک فارم یا مزرعه در خارج از کشور معمولا به بیش از 100 دستگاه ماینر گفته می شود اما در داخل کشور به مجموعه 10 دستگاه نیز فارم می گویند.

فارم ماینینگ باید شرایط لازم برای نگه داری دستگاه ماینر را داشته باشد یعنی باید از نظر تهویه و خنک سازی استاندارد های لازم را داشته باشد و برق کافی به همراه اینترنت پر سرعت داشته باشد تا دستگاه های استخراج بتوانند در این محیط ماین کنند.

در حال حاضر بزرگ‌ترین فارم ماینینگ، Bitcoin mine واقع در پارک صنعتی SanShangLiang در 400 مایلی پکن است. این فارم بیت کوین متعلق به بیت مین است. شرکتی مستقر در پکن که نه تنها ماینینگ را انجام می‌دهد بلکه دستگاه‌های ماینینگی می‌سازد که می‌توانند میلیارد‌ها محاسبات را در هر ثانیه انجام دهد. Bitcoin mine دارای هشت ساختمان با 25000 دستگاه است که توسط 50 نفر مدیریت می‌شود. علاوه بر این استخر Antpool متعلق به بیت مین یکی از بزرگ‌ترین استخر‌های جهان است. بیت مین به تازگی سرمایه‌گذاری جدیدی نیز در سانفراسیسکو به صورت Joint venture (سرمایه‌گذاری مشترک) انجام داده است. این شرکت علیرغم پیدا شدن رقبای جدید و قدر در بازار همچنان تلاش می‌کند تا شرایط تک قطبی را بر بازار تحمیل کند.

مزرعه یا فارم (Farm) ماینینگ و استخراج ارز دیجیتال چیست؟